Home | Internet   
                                                                 
                                ...:::[CANNABIS 4 EVER]:::... 

    ...:::[MENU]:::...
»MARIHUANA
»POTRAWY         »JAK PALIĆ
»CO TO JEST THC
»TESTY
»GALERIA
  »ZIARENKA
»HODOWLA  
»HASHYSZ
 ...:::[INNE DRAGI]:::...
» SPEED
» LSD
» KOKAINA
» HEROINA     » 
TRIPY
...:::[INNE TEMATY]:::...
» NEWS » DOWNLOAD
» ROLKI
» DESKA
» HUMOR
» 
KONTAKT
» 
LINKI
  Ustaw jako stronę startową

                                                    ...HODOWLA...
 
 

Pomieszczenie do uprawy 

Aby konopie rosły duże, zdrowe i odpowiednio zakwitały, pomieszczenie, w którym będziemy hodować roślinę musi być odpowiednio przygotowane i wyposażone. Jeśli myślimy o zasadzeniu kilku roślin w większej skrzyni, miejsce, w którym będzie ona stała należy wyłożyć wcześniej papą lub folią, tak aby wilgoć od ziemi nie przedostawała się na zewnątrz, lecz trzeba zostawić otwór przy dnie, którym można będzie odprowadzić nadmiar wody. Wysokość pojemnika nie powinna być niższa niż 25cm, rozstaw roślin powinien mieć 40-50cm. Dobre oświetlenie jest bardzo potrzebne do prawidłowego wzrostu rośliny. Im więcej światła tym szybszy jest rozwój rośliny. Dlatego ściany pomieszczenia powinny być pomalowane na biało lub wyłożone folią aluminiową aby mogły odbijać światło. Kolejną ważną sprawa jest wentylacja pomieszczenia i możliwość dostarczenia świeżego powietrza o odpowiedniej temperaturze, wilgotności i zawartości CO2. Jeżeli mamy zamontowany wentylator wymieniający powietrze w pomieszczeniu, to lepiej aby wysysał powietrze na zewnątrz niż ssał do środka. Na każde 25m3 pomieszczenia powinien przypaść minimalnie wentylator o wydajności 300m3/godzinę. Gdy jednak brak wentylacji musimy dość często wietrzyć pomieszczenie. Dobrze jest mieć źródło ciepła aby utrzymać temperaturę na poziomie 25 - 30oC oraz otwarty pojemnik z wodą by zwiększyć wilgotność powietrza. Przydatny jest też wentylator wolnostojący do ruszania powietrza wewnątrz. Oprócz hodowli w "otwartym" pomieszczeniu, można użyć tzw. SZAFY. Odpowiednio przygotowana szafa powinna być wysoka na ok.240cm, głębokość ok.150cm i szerokość ok.300cm. Natomiast, mając na uwadze, że większość szaf takich wielkości nie zmieściła by się w miejsca, w które chciałoby się je wstawić, roślinę powinno się odpowiednio wcześnie kształtować przycinając je. Szafa musi być pomalowana na biało lub być wyłożona folią aluminiową aby ściany nie absorbowały światła ale je odbijały. Co do wyposażenia to musi być zamontowany w szafie wentylator wysysający z niej powietrze, lampa mająca możliwość zamontowania jej pod samym sufitem, miska lub wiadro z wodą poprawiające wilgoć oraz (na wypasie) czasowy wyłącznik światła oraz automat do podlewania. Nie wspominając już o komputerze sterującym całą aparaturą i dbającym aby wszystko przebiegało idealnie. 


Hodowla na zewnątrz 

Ze względu na uwarunkowania pogodowe panujące w naszej szerokości geograficznej, najlepiej sadzić wczesne odmiany. Jeżeli chcemy zasadzić konopie na zewnątrz musimy stworzyć jej odpowiednie warunki. Po pierwsze z wiadomych powodów nie powinna rosnąć w miejscu łatwo dostępnym dla każdego człowieka (gdyż może: zniszczyć uprawy, wezwać policję lub co gorsza samemu zająć się zbiorami) i zwierzęcia (gdyż może jedynie zniszczyć uprawy). Nasiona można zasiać bezpośrednio do ziemi (ziemia może być uprzednio przygotowana) lub najpierw wykiełkować w pomieszczeniu. W tym drugim przypadku lepiej jest siać i sadzić w taki sam sposób jak rośliny przeznaczone do hodowli wewnątrz. W okresie kwitnięcia (wrzesień-październik) trzeba uważać na pogodę. Nawet najmniejszy przymrozek może uszkodzić naszą roślinę. 

Ziemia i nawożenie 

Jeśli myślimy o zasadzeniu kilku roślin w większej skrzyni, miejsce, w którym będzie ona stała należy wyłożyć wcześniej papą lub folią. Tak aby wilgoć ziemi nie przedostawała się na zewnątrz. Jednak trzeba zostawić otwór przy dnie, którym można będzie odprowadzić nadmiar wody.
Średnica doniczki nie powinna być mniejsza od 25 cm.
Wysokość pojemnika nie powinna być niższa niż 25 cm oraz rozstaw roślin powinien mieć 40 - 50 cm. Przepuszczalność ziemi jest ważna gdyż pozwala przenikać powietrzu i wodzie przez grunt. Można użyć też takich dodatków:
- specjalna pianka (do zachowania wody i powietrza w glebie);
- żwir (dla powietrza);
- lawa (bardzo dobrze trzyma powietrze i wodę, jest również pożywna);
- kulki styropianu (nie dopuszczają do sklejania się ziemi).

Najważniejszymi minerałami potrzebnymi do odpowiedniego rozwoju rośliny są:
- azot;
- potas;
- fosfor.

PH ziemi powinno być na poziomie 6,5 - 7,5.
Do równoważenia pH używa się wapnia.

Dobrze jest ziemię wcześniej "wysterylizować" w piekarniku (100oC przez pół godziny) lub mikrofali by pozbyć się wszelkich szkodników, grzybów i zarazków.
Nie zapomnij ziemi wcześniej zmoczyć. Ze względu na zdrowie nie powinno się stosować nawozów szkodliwych. Podczas wegetacji roślina potrzebuje najwięcej składników odżywczych. Najlepszym sposobem jest raz na dwa tygodnie dosypać garść kompostu. Żeby wyhodować zdrową i dużą roślinę należy regularnie dostarczać odżywek, najlepiej mieszać je z wodą. Najlepiej stosować nawozy z dużą zawartością azotu, fosforu i wapnia. Wapń nie jest dodawany do ziemi jako pożywka, ale by równoważyć pH ziemi. Konopie najwięcej potrzebują fosforu podczas wyrastania z nasion i podczas całego okresu kwitnięcia. Dzięki potasowi konopia rośnie z mocniejszym pniem i odgałęzieniami, wyższa zawartość thc i zwiększa odporność na szkodniki. Ilość dodawanych nawozów do wody zależy od naczynia w którym rośnie konopia i stanu ziemi. 


Oświetlenie 

Oświetlenie jest jedną z najważniejszych rzeczy w hodowli konopi zależy od niego szybkość rozwoju, wysokość i czas kwitnięcia zależy od ilości. Na jedną roślinę powinno przypadać przynajmniej po jednym źródle światła o mocy 300 Wat. Lampa powinna być zamontowana w odległości nie mniej niż 40cm. Bardzo przydatne jest zamontowanie jej na łańcuchu umożliwiającym podniesienie w miarę wzrostu rośliny. Luksusem jest zamontowaniem wyłącznika czasowego. Choć światło słoneczne jest najlepsze dla roślin, ich cykl życia może być kontrolowany równie skutecznie przez sztuczne światło. Aby zbiory były dostatecznie durze trzeba dostarczyć roślinie odpowiednią ilość światła tj. 35,000-45,000lm/m2. Jeżeli żarówka o mocy 400 Wat wytwarza 52,000 lumenów i zawieszona jest na wysokości 0.8m to na jeden m2 przypada 44,000lm. 0.8x52,000 = 44,000lm/m2. Dla żarówek o mocy 400 Wat odległość od czubka rośliny powinna wynosić 60 cm, oraz o mocy 600 Wat odległość od czubka rośliny powinna wynosić 80 cm. Najczęściej do oświetlania używa się żarówek sodowych o mocy od 150 do 1000 Wat. Lampy powinny być utrzymywane jak najbliżej rośliny lecz nie powinny jej dotykać. Zbytnia bliskość źródła światła może spowodować spalenie roślinki. Roślina przechodzi w stadium "pączkowania" gdy światło w ciągu dnia spada poniżej 12 godzin. Lecz młode rośliny potrzebują światła około 18 godzin. Można naświetlać nawet przez 24 godziny. Zmianę oświetlenia do 12 godzin, należy przeprowadzić gdy roślina powinna zacząć zakwitać, najwcześniej 21 czerwca. 

Powietrze i wentylacja 

Rośliny potrzebują dużo CO2 do swojego metabolizmu. W nieodpowiednio wentylowanym pomieszczeniu konopie zużywają CO2 w bardzo krótkim czasie. Dobra wentylacja pomaga w lepszym procesie wzrostu. Aby polepszyć wentylację można użyć wentylatorów. Na każde 25m3 pomieszczenia powinien przypaść minimalnie wentylator o wydajności 300m3/godzinę. Zawartość CO2 w powietrzu jest na poziomie 0.03-0.04%, dla konopi najlepsza jest na poziomie 50%. Do zwiększenia ilości tego gazu w pomieszczeniu można użyć butli gazowej. Wilgotność powietrza powinna być na poziomie 40-60%. Jeżeli mamy zamontowany wentylator wymieniający powietrze w pomieszczeniu, to lepiej aby ssał powietrze na zewnątrz niż dmuchał do środka. Gdy jednak brak wentylacji musimy dość często wietrzyć pomieszczenie. Dobrze jest mieć źródło ciepła aby utrzymać temperaturę na poziomie 25-30oC oraz otwarty pojemnik z wodą by zwiększyć wilgotność powietrza. Przydatny jest też wentylator wolnostojący do ruszania powietrza wewnątrz. Rośliny bardzo nie lubią dymu tytoniowego. 

Nasiona i kiełkowanie 

Rośliny z oryginalnych nasion (np. sprowadzonych z Holandii) często różnią się bardzo od zwykłych (np. kupionych z materiałem). Oryginalne cechują się lepszym wzrostem, ładniejszymi liśćmi, żywszymi kolorami, gęstszym "zarostem", łatwością kiełkowania nasion, szybkością wzrostu, ładniejszym i mocniejszym zapachem a co za tym wszystkim idzie lepszym plonem. Wybierając rodzaj konopi mamy do wyboru kilka rodzaj - Indica, Sativa, krzyżówka Indica/Sativa i Ruderalis.

Indica rośnie szybciej i wcześniej zakwita. Wysokość do dwóch metrów. Liście z szerokimi "palcami", ciemnozielone. Silny, intensywny zapach. Dym gryzący, powodujący często kaszel. Jest lepszym wyborem pod lampę.

Sativa zakwita około miesiąca później (po Indice), roślina zwykle jest wyższa (do kilku metrów) i smuklejsza. Liście z wąskimi "palcami", kolor jasnozielony. Pąki długie i cienkie, w ciepłym otoczeniu czerwone, z zimnym purpurowe. Zapach słodki i łagodny smak.

Ruderalis, pochodzą ze wschodniej części Europy i Azji. Cechą ich są wielkie nasiona. Wysokość do pół metra (choć zdarzają się do dwóch metrów). Mniejsza zawartość thc niż przy Indice czy Sativie.

Przed zasianiem musimy się upewnić czy ziarenka nie są uszkodzone. Nasiona muszą być szare lub brązowe (często kropkowane lub nawet czarne), nie białe czy zielone (choć i takie się zdarzają). Nasiona trzeba położyć na podstawkę (płytce, miseczce) pokrytą ligniną lub watą wcześniej zmoczoną (można nasiona delikatnie przykryć) i następnie wstawić w zaciemnione miejsce na co najmniej 24 godziny. Temperatura nie powinna być niższa niż 21oC. Nasiona trzeba kontrolować codziennie i w razie potrzeby skropić wodą. Gdy skorupka pęknie i wysunie się korzonek o długości ok. 5 mm, należy je przenieść (najlepiej pęsetą) do ziemi na głębokość ok. 10 - 20 mm. Szybkość przebicia się korzonka zależne jest w głównej mierze od wieku nasion. Jedne potrzebują 24 godzin inne całego tygodnia. Młode roślinki są teraz bardzo delikatne, nie można dopuścić do przelania lub zasuszenia. Nie można również dawać ich od razu pod lampę 400 Watową. Jeżeli małą roślinkę spryska się płynnym eterem to powinny wyrosnąć prawie same rośliny żeńskie. Doskonale przyspiesza to przy okazji rozwój rośliny. 

Podlewanie 

Konopie wolą regularny cykl podlewania, ale nie powinno się podlewać ich codziennie. Nie należy lać wody bezpośrednio na roślinę. Pojemnik w którym hodujemy powinien mieć drenaż (dziury w dnie) by nadmiar wody nie powodował gnicia korzeni. Na samym początku roślinkę należy podlewać dwa razy w tygodniu, później raz w tygodniu (zależnie od warunków panujących w pomieszczeniu oraz pogodowych). Małe roślinki potrzebują odpowiednio mniej wody niż większe rośliny. Najlepiej podlewać wodą o temperaturze 21oC z PH na poziomie ok. 6,5. Najczęściej dostępną wodą jest woda z chlorem, najlepiej jest więc pozostawić ją w otwartym zbiorniku na 24 godziny by odparował. Gdy roślina ma za sucho podlewamy częściej mniejszymi dawkami. Za duża ilość wody może spowalniać wzrost rośliny. 

Przesadzanie 

Po wykiełkowaniu powinniśmy wsadzić zarodek do doniczki z ziemią z małą zawartością środków odżywczych. Robi się to w celu zmuszenia rośliny aby wykształciła zdrowy i w pełni działający system korzenny. Gdy pojawią się pierwsze charakterystyczne listki należy przesadzić roślinkę do ziemi bogatej w składniki odżywcze. Trzeba to robić bardzo delikatnie, tak aby nie poniszczyć systemu korzennego. Po wyjęciu roślinki z ziemi należy odczekać kilka godzin przed wsadzeniem do nowej ziemi aby ewentualne oberwane korzenie mogły przeschnąć i zagoić ranki aby nie dostało się żadne zakażenie. 

Płci roślin 

Męską roślina zwykle jest wysoka, chuda z rzadkim zagęszczeniem łodyg (ale nie zawsze). W pierwszym okresie rozwoju rośnie szybciej od żeńskiej. Kwiaty są w małych pąkach rosnące przy pniu w formie "dzwoneczków". Jeśli zobaczysz zwisające kwiaty i żółtawo - biały pyłek, możesz być pewny że to jest "facet". Jeśli dojrzeje pyłek sypie się przy delikatnym dotknięciu lub podmuchu. Męskie kwiaty zaczynają się kształtować dwa, trzy tygodnie wcześniej od żeńskich. Jeśli nie chcesz mieć nasion powinieneś natychmiast go usunąć. We wczesnych stadiach wzrostu niektóre rośliny męskie miewają więcej THC niż żeńskie.

Żeńska roślina jest szersza i gęstsza, ma zielone soczyste liście. Zaczyna kwitnąć do trzech tygodni po męskich. Z kwiatostanów wysuwają się dwa małe nitkowate włoski uformowane w literę V koloru białego lub lekko żółtego, w trakcie późniejszego rozwoju zmieniają kolor na rudo-brązowy. Rosną bardzo blisko głównego pnia. Po zapyleniu z kwiatostanów tworzą się nasiona. Jeśli oderwie się kwiat, dokładnie w tym samym miejscu po kilku tygodniach wyrośnie nowy.

Obojnaki też się zdarzają w rodzinie konopi. Cechują się tym, że jednocześnie na jednej roślinie występują kwiatostany męskie i żeńskie.
Można jednak "zrobić" z tej rośliny osobnika płci takiej, jakiej potrzeba jest nam. Aby to uczynić należy ostrożnie, nie uszkadzając rośliny, pozbawić jej określonych wcześniej typów kwiatostanów. 

Choroby i szkodniki 

Jeżeli zauważymy żółknące liście oznacza to, że gleba ma odczyn kwaśny i trzeba w takim przypadku ją "nawapnić". Odpowiednimi do tego celu środkami są kreda, skorupki jajek, gaszone wapno. Gdy zauważymy następujące objawy należy dodać nawóz zawierający odpowiednie minerały : - starsze liście żółkną - brak azotu;
- starsze liście żółkną, pojawiają się plamki oraz obrzeża liścia szarzeją - brak potasu;
- starsze liście skręcają się i ciemnieją - brak fosforu;
- łatwo łamiące się łodygi - brak boru;
- pomarszczone liście z żółtymi żyłkami - brak cynku.
Gdy zauważymy jakiekolwiek plamki na liściach, łodygach lub ruch na powierzchni ziemi warto się temu przyjrzeć, gdyż mogą to być szkodniki atakujące roślinę. Pierwszym krokiem jest oddzielenie chorej rośliny od innych. Pierwszym, najprostszym sposobem na pozbycie się robaków jest potraktowanie ich odpowiednim środkiem owadobójczym. Niektóre środki mogą powodować skręcanie lub wypalanie się liści. Kolejny sposób to wymiana ziemi i przemycie w wodzie z mydłem całej rośliny - korzeni, liści i łodyg. 

Przycinanie 

Przycinanie nie jest rzeczą obowiązkową. Robi się to by zmienić kształt rośliny lub zmusić ją do wzrostu wszerz lub wzwyż. Przycięcie szczytu rośliny powoduje wzrost dwóch następnych "na jego miejscu". Przycinanie można rozpocząć po trzech tygodniach od posadzenia lub gdy roślina ma już dwa "piętra liści właściwych" lecz nie później jak po rozpoczęciu kwitnienia. Do takich czynności należy używać żyletek lub skalpeli o nie poszarpanej linii ostrza gdyż mogą one uszkodzić roślinę. Gdy przytniemy sam czubek głównego pędu rośliny wtedy zacznie ona rozrastać się na boki lecz tym samym jej wzrost w górę zostaje zwolniony a roślina będzie zmuszona zagoić swe rany. Przy robieniu szczepek zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, gdyż szczepki są bardzo delikatne. Należy odciąć zdrowy pęd o długości ok. 70 mm i średnicy ok. 4 mm, najlepiej z dolnej części rośliny, zanurzyć w ukorzeniaczu i następnie przenieść delikatnie do ziemi. Powietrze powinno być wilgotne i ciepłe. Przez cały czas trzeba bacznie opiekować się sadzonkami. Ziemia powinna być przez cały czas wilgotna (nie mokra). Sadzonki ukorzenią się po około 3 tygodniach. Konopie można zacząć przycinać gdy pojawi się od czterech do sześciu liści (nie licząc tych pierwszych). Po takim przycięciu boczne pędy zaczną szybko zapełniać poziomą przestrzeń. Zbytnie przycinanie może zahamować wzrost rośliny a nawet powodować jej uschnięcie. 

Zapylanie 

Niekontrolowana hodowla konopi może spowodować zapylenie i co za tym idzie niechciane zbiory samych nasion. By do tego nie dopuścić należy odpowiednio wcześniej oddzielić osobniki męskie od żeńskich. Ręczne (kontrolowane) zapylanie można przeprowadzić na całej roślinie lub jej części. Pyłek zbiera się z męskich najbardziej rozwiniętych i najzdrowszych kwiatostanów zaraz po ich otwarciu. Można go zbierać (przenosząc pędzelkiem lub ścinając całe kwiaty) do torebek papierowych lub naczyń szklanych i przechowywać do przyszłego roku. W przechowywaniu najważniejsze jest by do pyłku nie dostała się wilgoć. W tym samym czasie kwitnięcia lub trochę później z żeńskich kwiatostanów wyrastają białe lub żółte "pręciki". Gdy będą się wyłaniać z wszystkich kielichów i będą miały powyżej 4 mm długości roślina zdolna jest do zapłodnienia. Przed zapyleniem pyłek trzeba przesuszyć. Zapylanie najlepiej zaczynać od dolnych partii rośliny. Zapylony poprawnie kwiatostan zaczyna pęcznieć. Zielona osłonka okalająca zarodek po jakimś czasie gubi "wąsy". Przez cały czas rozwoju nasion roślina potrzebuje więcej wody. W miarę wzrostu nasiona zielony kołnierz zaczyna się zsuwać i następnie wysycha ukazując brązową skorupkę dojrzewającego nasiona, które powinno z łatwością oddzielać się (wręcz odpadać) od pnia rośliny. 

Zbiory 

Przed planowanymi zbiorami należy ograniczyć podlewanie i jeśli to możliwe zwiększyć temperaturę. Zbiory przypadają na okres od lipca do października (czasami do połowy listopada) w zależności od odmiany rośliny, czasu posadzenia i pogody. Średnio z rośliny można uzyskać około 200 gr. materiału. Maksymalnie w szklarni ok. 750 gr. Gdy już zetniemy roślinę trzeba pozbawić ją większych liści i następnie powiesić ją szczytem do dołu w ciemnym i suchym miejscu w temperaturze pokojowej na czas od 24 do 48 godzin w zależności o suchości zbioru. Następnie włożyć ją trzeba do papierowej torby (spożywczej) na trzy cztery dni do momentu gdy liście będą suche w dotyku. Powinny być rozmieszczone luźno. Potrzebne jest to gdy "wewnętrzne" części rośliny są wilgotniejsze od "zewnętrznych". Jeśli zbieramy nasiona to muszą być one szare lub brązowe (często kropkowane) nie białe lub zielone. Muszą z łatwością oddzielać się od pędu.

 

  

                                                                                                           
zobacz księgę
wpisz się do księgi
Prosimy wpisujcie się do naszej księgi Gości... Zapraszamy !!!
A co w dziale Ciekawostki ????
Znajdują się tutaj informacje dotyczące narkotyków... zapraszamy do miłej lektury.
Dział "Banery"
W tym dziale będą już niedługo umieszczone banery reklamowe dzięki którym ta strona będzie mogą rozwija się dalej. Z powodu braku funduszy na leprze i szybsze serwery apelujemy do wszystkich odwiedzających tą stronę, aby jak najczęściej zaglądali do tego działu i pomogli symbolicznym kliknięciem w który baner. Ty nic nie tracisz, a my będziemy mogli rozbudowywała naszą stronę. Zapraszamy !!!!
WIĘCEJ TEMATÓW
O narkotykach ogólnie
Banery
Ciekawostki
  Copyright Neo Corporation October 2003  Wszelkie prawa zastrzelone                   ...:::[C4E]:::...